Kadra

mgr Alicja Helbik

Psycholog po specjalności klinicznej i organizacji pracy na Wydziale Studiów Społecznych oraz pedagog po kierunku pedagogika ogólna na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Trener Fundacji Family Lab Polska. Terapeuta poznawczo-behawioralny specjalizujący się w terapii dzieci i młodzieży.

Ukończyła specjalistyczny kurs w dziedzinie neuropsychologii klinicznej dziecka oraz podyplomowe studia z zakresu seksuologii. Współpracuje z Centrum Terapii CBT w Warszawie. Absolwentka specjalistycznego szkolenia Jerzego Guta i Wojciecha Hamanna "Psychologia Szefa." Trener biznesu; absolwentka Polskiej Szkoły Trenerów Biznesu przy Kontrakt OSH w Warszawie. Certyfikowany trener metod skutecznego uczenia się; współautorka podręcznika wychowania przedszkolnego "Mały Odkrywca w przedszkolu" dla Akademii Nauki w Poznaniu; autorka projektu edukacyjnego dla Gminy Oborniki "Przedszkole szansą dla Mamy, Taty i Dziecka"; organizatorka warsztatów psychologicznych dla rodziców, szkoleń dla nauczycieli oraz Poznańskiej Szkoły Terapii Dzieci i Młodzieży.

Założycielka dwóch placówek przedszkolnych : Prywatnej Polsko-Angielskiej Akademii Wiedzy i Zabawy w Obornikach, Publicznego Zaczarowanego Przedszkola w Obornikach oraz Niepublicznej Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej Johna Deweya w Obornikach.