List dyrektora

Szanowni Państwo,

Witamy na stronie internetowej przedszkola „Amica Kids”. Idea założenia placówek edukacyjnych dla Państwa dzieci wyrasta z przekonania Zarządu Amica Wronki S.A. o tym, że proces kształcenia każdego człowieka rozpoczyna się od jego najmłodszych lat i w tym czasie powinien obejmować nie tylko dobrą opiekę i wychowanie, ale również skuteczną edukację.

Jednym z podstawowych celów podjętego przez Zarząd przedsięwzięcia jest również pomoc i wsparcie swoich pracowników w łączeniu codziennych obowiązków zawodowych z troską o wychowanie i rozwój dzieci.

Przedszkole może stać się przestrzenią, w której dzieci, dzięki wsparciu osób dorosłych, z ciekawością eksplorują otoczenie, podejmują wyzwania czy doświadczają swojego poczucia sprawczości i oddziaływania na rzeczywistość. To na tym etapie życia Dziecko poznaje wartości i uczy się postaw oraz przekonań na temat siebie, świata i ludzi.

Aby tak się mogło stać potrzebne jest miejsce, w którym Mały Człowiek czuje się bezpiecznie, a poczucie bezpieczeństwa zaś czerpie z bezwarunkowej akceptacji ze strony swoich opiekunów i wychowawców, mądrze stawianych granic i zasad, konsekwencji i towarzyszenia mu w podejmowaniu nowych aktywności. To także miejsce, w którym Wy Drodzy Rodzice jesteście ważnymi Ekspertami od swojego dziecka, a Wasz głos i potrzeby mają istotne znaczenie.

Zarówno Zarząd Państwa firmy jak i ja osobiście głęboko wierzymy, że jednym z najpiękniejszych prezentów podarowanych Małemu Dziecku jest czas, przestrzeń i możliwości do harmonijnego rozwoju i nauki. Z niecierpliwością czekam na spotkania z Państwem oraz z Waszymi dziećmi w placówce Amica Kids.

 

Alicja Lisek- dyrektor Grupy Pro Alegria