Przedszkole

Dlaczego my?

karate.jpg
 

„MARZENIE PRZEKUWAMY W DZIAŁANIA”

Nasze przedszkole jest miejscem wyjątkowym. Nie ma w nim czasu na rutynę i poddawanie się schematom, jest za to codzienne podążanie za dzieckiem i stwarzanie mu najbardziej dogodnych warunków do rozwijania kreatywności i indywidualnych predyspozycji. Elementem każdego dnia jest nauka poprzez działanie i nauka poprzez zabawę. Stale zachęcamy naszych podopiecznych do szukania radości. Wszelkimi dostępnymi środkami wspieramy ich indywidualny rozwój intelektualny, artystyczny, praktyczny i społeczny.

karate.jpg
 

„NAJWIĘKSZĄ OZNAKĄ SUKCESU DLA NAUCZYCIELA… JEST BYCIE ZDOLNYM, BY POWIEDZIEĆ: TE DZIECI PRACUJĄ JAK GDYBYM NIE ISTNIAŁA." /M. Montessori/

Wierzymy, że wszelkie plany realizuje się wyłącznie poprzez działanie tu i teraz. Dlatego nie boimy się marzyć, bo wiemy, że to my mamy wpływ na realizację tego, co zakładamy. W naszej filozofii pracy kluczowy element stanowi zespół, który daje sobie siłę i wsparcie w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Istotą jego działania jest otwartość na zmiany oraz pasja i wiedza, które zawsze stanowią dla nas punkt wyjścia dla kreatywnych pomysłów.
 

"EDUKACJA TO WARTOŚĆ"

Taka filozofia pracy w naszym przedszkolu pozwoliła stworzyć istotne dla nas motto tego, co na co dzień tworzymy, a mianowicie „Edukacja to wartość”. Pracując w obszarze edukacji uczymy się szacunku, pokory i zaangażowania wobec procesu nauczania naszych podopiecznych. Jesteśmy przekonani, że nasze działania są po prostu dobre, wartościowe i skuteczne.

„UWRAŻLIWIAMY NA POTRZEBY INNYCH”

Naszym celem jest wzbogacanie umiejętności społecznych i wrażliwości dzieci na różnorodność otoczenia poprzez wprowadzenie ich w świat wartości. Chcemy, aby nasze przedszkolaki znały wartość bycia uczciwym, odważnym, odpowiedzialnym i tolerancyjnym. Pragniemy, aby poznały wartość dawania- jako wyrazu szacunku, miłości, przyjaźni i sprawiedliwości.

karate.jpg
 

Z początkiem września 2014 roku placówka otrzymała nową siedzibę. W przestrzennym i jasno oświetlonym budynku mieszczą się wspaniale wyposażone sale oraz przestrzenna aula. Wokół przedszkola znajdują się dwa place zabaw dostosowane do dzieci przedszkolnych oraz żłobkowych oraz boisko.

Placówka liczy 6 oddziałów przedszkolnych oraz dwie grupy żłobkowe.

Pomimo tak znacznego polepszenia komfortu pracy niezmiennie dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć Dzieciom nie tylko odpowiednie warunki do nauki i zabawy, ale także przyjazną, ciepłą atmosferę dającą poczucie bezpieczeństwa. Nasi wychowankowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, uczestnicząc w wielu zajęciach dodatkowych odbywających się w przedszkolu.